Înfrângere la Sibiu. Bozga, dat afară!
Duminică, 07 Noiembrie 2010 12:53    | Scris de doarpetrolul1924    PDF Imprimare Email

11_-_Vointa_Sibiu_-_Petrolul_-_1

Petrolul a suferit a treia înfrângere în acest tur de campionat, după 1-0 în deplasarea de la Voinţa Sibiu. Sibienii au reuşit victoria printr-un gol în prima repriza, în urma unei gafe uriaşe a lui Bozga.

UPDATE: O MICĂ GALERIE FOTO DE LA MECIUL DE ASTĂZI - Vointa Sibiu - Petrolul [7 noiembrie 2010]

Ultima actualizare ( Duminică, 07 Noiembrie 2010 21:36 )

Deplasarea de la Sibiu
Joi, 04 Noiembrie 2010 20:31    | Scris de Octav    PDF Imprimare Email

rapid_petrolul_cupa

Intalnirea pentru deplasarea la Sibiu va avea loc la ora 5.00 duminica dimineata, in fata stadionului "Ilie Oana", iar plecarea 20 de minute mai tirziu. Costul drumului (dus-intors) este de doar 10 lei, iar pretul biletului de intrare pe stadion este tot de 10 lei! Iscrierile pentru locurile disponibile la autocarul de 50 de locuri se pot face la adresa de mail Preda_Octav80@yahoo.com. Totodata, este necesar sa aveti buletinele de identitate la voi.

Vivi:"Constructorul mi-a promis ca-n mai 2011 stadionul va fi gata"
Marţi, 26 Octombrie 2010 07:07    | Scris de Krebs    PDF Imprimare Email

Stadion_26_octombrie

Aseara Vivi Rachita a intrat telefonic, in direct, la "Pasul la ofsaid"(Alpha TV). Cateva din declaratiile sale - referitoarea la problemele din lotul Petrolului precum si de stadiul curent al constructiei stadionului "Ilie Oana":

PROBLEME DE LOT "Am doar 17 jucători valizi pentru meciul cu Arieşul dar sper sa mai recuperez pana vineri unul sau doi. Pop a intrat dupa 8 luni si s-a accindentat la celalalt picior. O să facem un RMN pentru a vedea cât de gravă e accidentarea dar deocamdata are genunchiul umflat. Cristi Vlad a facut o entorsa de glezna."
Ultima actualizare ( Marţi, 26 Octombrie 2010 16:56 )

Vâslim spre prima liga!
Sâmbătă, 30 Octombrie 2010 11:38    | Scris de Krebs    PDF Imprimare Email

10_-_Petrolul_-_Ariesul_Turda_-_1

Echipajul de 10+1 al Petrolului a invins Arieşul Turda cu scorul de 2-0 după o repriza secundă foarte bună ce a mai şters din impresia slabă lăsată in prima repriză. Golurile petroliştilor au fost marcate de Benga şi Budescu (penalty). Petrolul rămâne astfel liderul clasamentului iar etapa viitoare se va deplasa, duminică 7 noiembrie de la ora 12:00, la Sibiu pentru meciul cu Voinţa - echipă ce a pierdut la 11m meciul de Cupă de la Timişoara cu Poli.
Ultima actualizare ( Sâmbătă, 30 Octombrie 2010 18:12 )

Gaz Metan Craiova - Petrolul 1:1
Sâmbătă, 23 Octombrie 2010 10:49    | Scris de Krebs    PDF Imprimare Email

03_-_Petrolul_-_Unirea_Alba_Iulia_-_3

Petrolul a reuşit să egaleze in 8 jucători de câmp Gaz Metan Craiova si se mentine astfel pe primul loc al clasamentului! După un meci dominat de petrolişti dar pe care si l-au făcut singuri greu, prin ratări si eliminarea lui P.Stoica, Petrolul izbuteşte să egaleze in finalul partidei - un egal obtinut prin multă ambiţie!
Ultima actualizare ( Sâmbătă, 23 Octombrie 2010 12:44 )